sesja ślubna nad pięknym polskim bałtykiem

Sesja ślubna nad Bałtykiem – zobacz które miejsca nadają się do tego najlepiej

Wybierając miejsce na plener ślubny trzeba wziąć kilka kwestii pod uwagę. Pierwszą z nich jest ilość kilometrów jaką chcecie pokonać. Zatem zanim zapytacie fotografa co Wam może polecić, zakreślcie ramy odległości od waszego domu w jakich powinien się poruszać.

Wynika to z faktu, że większość fotografów zna niezwykłe miejsca do sesji porozrzucanie nie tylko po całej Polsce, ale i Europie czy świecie. Określcie także jaki klimat Was interesuje, a mianowicie czy wolicie zdjęcia na łonie natury czy raczej wśród miejskiej architektury. Oraz ostatnia sugestia, ale nie mniej ważna dostosujcie stylizacje do miejsca pleneru. Pamiętajcie, że koronkowa retro suknia będzie lepiej komponowała się z leśnym pejzażem niż np. rozłożysta princessa.

Wyjątkowa sesja ślubna to marzenie niejednej pary młodej. Jeśli mielibyśmy wyobrazić sobie jeden z najbardziej romantycznych pejzaży, większość z nas wybrałaby morze. Trudno oprzeć się urokowi plaży, zachodzącego słońca oraz fal pięknie rozbijających się o brzeg. Nic więc dziwnego, że wiele nowożeńców właśnie nad Bałtykiem pragnie odbyć swoją sesję plenerową.

Dla par, pragnących klimatycznej pamiątki z tego jedynego dnia w swoim życiu, Bałtyk ma wiele do zaoferowania. Zatem do jakich miejsc się udać, aby odbyć swoja wyjątkową sesję fotograficzną?

W tej kwestii nie można pominąć Trójmiasta. Wybierając ten rejon z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Jeżeli zależy nam na zdjęciach ukazujących piękno natury nie zawiedziemy się wybierając klif orłowski, park oliwski czy babie doły na plaży w Gdyni. Jeśli pragniemy, aby nasze zdjęcia uchwyciły piękno nadmorskiej architektury powinniśmy udać się na sopockie molo, starówkę w Gdańsku oraz do twierdzy Wisłoujście.

Szeroka plaża, trzy mola i piękne falochrony oraz zabytkowa latarnia to wszystko znajdziemy w Niechorzu, które choć mniej oblegane z pewnością spodoba się nawet wybrednym.

Piękne plaże, wędrujące wydmy i Słowiński Park Narodowy wszystkie z wymienionych pięknych pejzaży Łeby zapewnią niepowtarzalny klimat naszym fotografiom.

plaża bałtycka

Wspominając o niepowtarzalnym klimacie nie można nie wymienić Helu, który zagwarantuje wręcz rajski klimat fotografiom.

Stawa Młyny czyli piękny wiatrak na końcu zachodniego falochronu w Świnoujściu spodoba się każdej młodej parze.

Piękne plaże wraz z zalesionymi wydmami znajdziemy w malowniczych Dębkach.

Nie zawiedziemy się jeśli na sesję ślubną wybierzemy jakże turystyczny Kołobrzeg, ma on do zaoferowania nowożeńcom zabytkowy plac ratuszowy, szerokie plaże, piękne deptaki oraz molo.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na sesje nad Bałtykiem w jednym z wyżej wymienionych miejsc warto dobrze go zaplanować, aby wszystko poszło po naszej myśli. Jedna z najważniejszych kwestii jest zaplanowanie na sesje nie jednego dnia tylko od dwóch do trzech dni. Tak aby fotograf ślubny miał swobodę działania oraz abyśmy nie zostali zaskoczeni przez szybko zmieniająca się nadmorską pogodę. Sami również przygotujmy się do sesji, warto aby pani młoda zastanowiła się nad uczesaniem. Najlepiej, aby włosy był tak upięte by nie potargał ich wiatr. Jeżeli nie znamy danej miejscowości można rozważyć zatrudnienie miejscowego profesjonalisty, który z pewnością zaprowadzi nas w urokliwe miejsca z niepowtarzalnym klimatem.

Tekst powstał przy współpracy z Tomaszem Willmannem – fotografem ślubnym z Zielonej Góry, który wykonuje również sesje narzeczeńskie, ślubne i weselne nad Bałtykiem.

 

  1. Dagmara

    11/24/2019 at 13:47

    Nad morzem jest cudownie!

  2. Mila

    02/24/2022 at 18:56

    Super sprawa w górach też ładnie.

Komentarze są wyłączone.