optymistyczny kot

Wisła zimą – które atrakcje turystyczne Wisły warte są uwagi

Choć Wisła to miasto, które większości Polaków kojarzy się wyłącznie z postacią Adama Małysza i skokami narciarskimi, w rzeczywistości ma ono do zaoferowania znacznie więcej. Oto krótki przewodnik po zimowych atrakcjach turystycznych Wisły.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza

Skocznia narciarska im. Adama Małysza to obiekt otwarty w 2008 roku, na którym od 2013 roku organizowane są corocznie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wybudowana została na miejscu starej skoczni, stojącej w tym miejscu już od lat trzydziestych XX wieku.

Jeśli pasjonują nas skoki narciarskie (lub choćby lubimy je oglądać w telewizji), koniecznie powinniśmy odwiedzić Wisłę w czasie, gdy zjeżdżają się tutaj najlepsi skoczkowie z całego świata. Jeśli zaś interesują nas przede wszystkim inne atrakcje turystyczne, warto tego okresu unikać – zwiększona liczba turystów to wyższe ceny noclegów i wszechobecny tłok.

Obowiązkowym punktem zwiedzania Wisły jest ponadto muzeum Adama Małysza, w którym udostępnił on odwiedzającym większą część kolekcji swoich sportowych trofeów, wliczając w to cztery Kryształowe Kule oraz medale zdobyte na igrzyskach olimpijskich.

sporty zimowe

Sporty zimowe

Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż na terenie Wisły znajduje się blisko trzydzieści kilometrów profesjonalnie przygotowanych tras zjazdowych, odpowiednich zarówno dla narciarzy początkujących, jak i tych mogących pochwalić się posiadaniem wysokich umiejętności.

Wizyta w Wiśle to ponadto znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z tym sportem: czy to dla nas samych, czy też dla naszych dzieci. Przy stokach funkcjonują bowiem szkółki narciarskie, umożliwiające naukę jazdy oraz doskonalenie umiejętności.

W Wiśle znajdziemy również trasy przygotowane z myślą o uprawianiu mało popularnego w naszym kraju narciarstwa biegowego.

sanki

Kuligi

Jeśli odwiedzamy Wisłę z całą rodziną, koniecznie powinniśmy skorzystać z możliwości przejazdu kuligiem. Są one organizowane dość często, a ich trasy prowadzą przez malownicze tereny, pełne przepięknych górskich krajobrazów.