czyszczenie butów skórzanych

Jak wyczyścić skórzane buty

Skórzane buty to oczywiście taki element wyposażenia garderoby, który ma pewnie większość z nas. Eleganckie, trwałe, prezentują się świetnie i mogą służyć przez wiele lat. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że przez kupujących są tak chętnie wybierane. Nosić je można przez cały rok, jednak przy tym pojawia się pytanie jak zadbać o skórzane buty, by pięknie się prezentowały i faktycznie były trwałe. Jakie można stosować metody, które pozwolą na eleganckie czyszczenie butów ze skóry. Znajdziecie odpowiedź na to pytanie poniżej. Zapraszamy, zapoznajcie się z tym jak czyścić skórzane buty.

Regularność – klucz do pięknych butów

Przede wszystkim czyszczenie butów ze skóry wymagać będzie regularności. Do tego trzeba się zastosować do kilku kluczowych zasad, które można swobodnie traktować jako uniwersalne przy czyszczeniu butów ze skóry. Zacząć należy od tego, by omieść buty za pomocą szczotki. Potem można je w miejscu zabrudzeń wycierać ściereczką zamoczoną w wodzie z mydłem. Po usunięciu plam powinno się z pomocą ściereczki moczonej w samej wodzie usunąć z butów pozostałości mieszanki z mydłem. Następnie buty powinno się zostawić do samoistnego wyschnięcia.

Pielęgnacja z odpowiednimi preparatami

jeśli buty zostały oczyszczone, plamy i zabrudzenia usunięte to będzie można przejść do kolejnego etapu czyszczenia, które będzie kończyć się pielęgnacją obuwia. Podstawowa kwestia to oczywiście sięganie po specjalne preparaty do czyszczenia butów, przy czym bardzo ważne będzie to, by sięgać po takie produkty, które specjalnie będą przygotowywane do czyszczenia skór licowych. Większość firm produkujących buty w swojej ofercie ma także specjalnie przygotowywane preparaty do czyszczenia obuwia, w tym będą również pianki, kremy płyny czy spraye do czyszczenia butów wykonanych ze skóry.

narzędzia do czyszczenia butów skórzanych

Czyszczenie butów w środku

Odświeżenie butów w środku również będzie bardzo ważne podobnie jak ich czyszczenie z zewnętrznej strony. Buty ze skóry wchłaniają dość łatwo wodę i pot. Dlatego o ich wnętrze także powinno się odpowiednio zadbać, tak by faktycznie dało się zachować ich świeżość. Można tutaj stosować kilka podstawowych zasad, które ułatwi nam dbanie o buty. Kwestia podstawowa to zostawanie butów w miejscu dobrze wentylowanym ale nie nasłonecznionym, dzięki temu buty będą mogły wywietrzeć. Raczej nie powinno się tych samych butów ze skóry nosić każdego dnia bo nie będą mogły one dobrze wywietrzeć. Domowym sposobem na usunięcie nieprzyjemnego zapachu będzie umieszczenie w budzie skarpety ze źwirkiem dla kota. Przygotowany jest do tego, by wchłaniać nieprzyjemne zapachy w kuwecie więc z butami sobie również sobie poradzi. Jeśli but barwi skarpety można go wypsikać lakierem do włosów i tego problemu będzie można uniknąć. Chcąc odświeżyć buty w środku będzie można również stosować specjalnie przygotowywane dezodoranty do wnętrza butów. W ofercie sklepów oferujących buty również takie dezodoranty będą proponowane więc warto będzie z nich skorzystać i w ten sposób zadbać o świeżość werzntrz buta.