szczęśliwa przyszła mama

Jak przygotować się do porodu

Poród to wydarzenie, które ma ogromny wpływ na kobietę. To również jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej kobiety, dlatego warto się do tego dnia odpowiednio przygotować. Wiele kobiet wyobraża sobie jak poród będzie wyglądał. Natomiast kluczowe będzie tutaj przygotowanie do tego wydarzenia, by zarówno od strony psychicznej, jak i fizycznej tego dnia wszystko funkcjonowało jak należy.

Poród to duży wysiłek fizyczny

Przede wszystkim poród to duży wysiłek o charakterze fizycznym, dlatego również przygotowanie od tej strony będzie miało istotne znaczenie. W drugim trymestrze ciąży można będzie rozpoczynać ćwiczenia, które będą pozwalały na przygotowanie ciała do porodu. Jest to istotne, by ochronić się w ten sposób przed różnymi dolegliwościami. Ćwiczenia mięśni dna miednicy, regularne spacery. Warto zadbać o swoje ciało, poznać siebie, znaleźć takie miejsc, które są napięte, sztywne i mogą utrudniać akcję porodową. Sztuka rozluźniania napiętych mięśni będzie bardzo istotna.

Wybór odpowiedniego miejsca

Planowanie i przygotowanie do porodu to również wybór odpowiedniego miejsca, w którym poród będzie się odbywał. Ta kwestia również nie powinna być lekceważona, ponieważ szpital powinien być na wysokim poziomie. Można wybrać albo ten położony blisko domu, albo też zdecydować się na tą opcję, gdzie będzie można spotkać lekarza prowadzącego, który będzie odpowiadał za ciążę.

Przygotowanie torby do szpitala

Spakowanie torby do szpitala to również ważny element przygotowań do porodu. Rytuał, który będzie przygotowywał kobietę do urodzenia dziecka. Jest to również taki moment, w którym można zacząć myśleć o tym co będzie działo się w szpitalu, jakie elementy wyposażenia będzie warto mieć przy sobie. Konieczne będą oczywiście podstawowe akcesoria zarówno dla dziecka jak i dla kobiety rodzącej. O przygotowaniu torby do szpitala warto pomyśleć odpowiednio wcześnie.

relaks

Relaksuj się

Czas przygotowania do porodu to również ten moment, gdy powinno się zadbać o własny relaks. Koc, mata do ćwiczeń, leżenie na boku to ten moment, gdy kobieta może wsłuchać się w swoje ciało. Trzeba zadbać o to, by takie chwile relaksu były w jak najbardziej komfortowych warunkach. Zadbać trzeba ten czas, uspokoić oddech, rozluźnić wszystkie mięśnie. Tutaj umiejętność zrelaksowania się jest bardzo istotna i warto umiejętnie tego dokonać. Sztuką będzie odprężenie ciała, które z każdym oddechem będzie czuło wytchnienie. Oddychać należy spokojnie w swoim rytmie oddechowym Uwaga skupia się na wdechu i wydechu. Tak można pozostać przez kilka minut i w ten sposób uczyć się umiejętnego rozluźniania.

Przygotowanie do porodu dotyczyć będzie różnych aspektów naszego funkcjonowania, dlatego warto mieć to na uwadze, warto odpowiednio do tego podejść i o tych różnych sferach pamiętać. Wszystko to ostatecznie będzie miało istotne znaczenie i powinno być przez nas brane pod uwagę. Im lepsze przygotowanie tym spokojniejszy poród więc warto o takich kwestiach pamiętać i odpowiednio zaplanować to wyjątkowe w życiu człowieka wydarzenie.