Trudno się dziwić, że w dwudziestym pierwszym wieku tak wiele osób marzy o pięknym uśmiechu, skoro to właśnie on potrafi przesądzać o powodzeniu zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to marzenie, które można łatwo zrealizować. Co gorsza, bardzo często dzieje się tak po części z naszej winy, bo właśnie my odpowiadamy za zaniedbania w zakresie higieny jamy istnej.
Nie oznacza to jednak, że popełnionych przez siebie błędów nie można naprawić. Z pomocą przychodzi nam stomatologia estetyczna, a wraz z nią zabieg, który może się dziś cieszyć szczególnie dużym zainteresowaniem. Zabieg ten znany jest jako bonding https://ochotanausmiech.pl/bonding-zebow-warszawa/. Trudno o lepszy sposób na przywrócenie olśniewającego uśmiechu w trakcie zaledwie jednej wizyty.
Bonding i jego specyfika
Bonding zębów jest nieinwazyjną metodą, dzięki której można odbudować piękny uśmiech. Bazuje na wykorzystaniu kompozytu, który pozwala nie tylko na odbudowę zębów, ale również na poprawę charakterystycznego dla nich kolorytu.
Bonding cieszy się rosnącym zainteresowaniem przede wszystkim dlatego, że jest postrzegany jako metoda skuteczna. Zwraca się jednak uwagę również na wysoki poziom jej bezpieczeństwa oraz łatwość, z jaką można ją stosować w praktyce.
Bonding – wskazania
Bonding jest polecany przede wszystkim wtedy, gdy problemy z uzębieniem nie są zbyt duże. Można na niego liczyć przy tym zarówno wtedy, gdy doszło do zniekształcenia korony zębowej, jak i wtedy, gdy została ona złamana. Jest doskonałym sposobem na walkę z nierównymi zębami, pozwala też na eliminowanie skutków ubocznych ich pęknięcia. Można się na niego zdecydować natychmiast, gdy ukruszy nam się ząb, trudno więc o lepszą opcję, gdy zależy nam na błyskawicznej pomocy.
Bonding – przeciwwskazania
Choć ogromna popularność bondingu dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem, dziwić nie powinno również to, że nie jest to metoda, która sprawdza się bez względu na okoliczności. O przeprowadzeniu bondingu nie ma więc mowy tak długo, jak długo stan zdrowia naszych zębów pozostawia wiele do życzenia. Dobry lekarz nie zdecyduje się na jego wykonanie nie tylko wtedy, gdy zauważy pierwsze zmiany świadczące o obecności próchnicy. Z pewnością będzie równie stanowczy wtedy, gdy zorientuje się, że zmagamy się z chorobami przyzębia. Oczywiście, nie jest to przeciwwskazanie, którego nie da się wyeliminować.
Bonding – najważniejsze etapy
Jeśli zdecydowaliśmy się na bonding, a lekarz uznał, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, czego właściwie powinniśmy się spodziewać. Warto więc pamiętać, że mamy do czynienia z metodą składającą się z kilku etapów, choć przez wszystkie przejdziemy w czasie jednej wizyty, Czas trwania zabiegu jest uzależniony od zdolności lekarza oraz zakresu korekty, jaką ten będzie musiał przeprowadzić. Przeważnie jest to godzina zegarowa.
Przed umieszczeniem w zębie kompozytu nazywanego też bondem konieczne staje się zmniejszenie powierzchni. Ostatnim etapem zabiegu niezmiennie jest naświetlanie zastosowanego materiału. W tym celu zwykle wykorzystywane są profesjonalne lampy stomatologiczne. Zabieg jest bezbolesny, w czasie jego wykonywania nie ma też potrzeby stosowania znieczulenia.