czyszczenie butów skórzanych

Najciekawsze trasy narciarskie w Polsce

Wielu polskich narciarzy zdaje się preferować stoki położone poza granicami naszego kraju. Polska posiada jednak liczne trasy narciarskie, spośród których jesteśmy w stanie wybrać co najmniej kilka interesujących propozycji. Oto i one.

Białka Tatrzańska

W obrębie Białki Tatrzańskiej znajdziemy znaczną ilość tras narciarskich (jest ich obecnie ponad dwadzieścia). Stoki wyróżniają się doskonałym przygotowaniem, oferując bezpieczne i komfortowe warunki do jazdy. Ich stopień trudności jest zróżnicowany – znajdziemy tutaj zarówno trasy łatwe, jak i te przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych narciarzy.

Na uwagę zasługuje ponadto bogato rozwinięta infrastruktura, na którą składają się liczne nowoczesne wyciągi i koleje krzesełkowe. Jeśli mamy wątpliwości, gdzie powinniśmy jechać na zimowy wypoczynek, koniecznie wybierzmy Białkę Tatrzańską – nie będziemy zawiedzeni.

Trasa Gąsienicowa

Trasa Gąsienicowa zaczyna swój bieg na Kasprowym Wierchu, kończy zaś w Kuźnicach. Wyróżnia się przede wszystkim długością, mogąc pochwalić się tytułem najdłuższej trasy narciarskiej w Polsce (ponad 8 kilometrów). Polecana jest z reguły tylko i wyłącznie narciarzom dysponującym wysokimi umiejętnościami, a wynika to z dwóch głównych powodów.

na wyciagu

Pierwszy z nich to znaczny stopień nachylenia stoku, choć należy przy tym podkreślić, iż najbardziej stroma jest jego najwyższa część. Druga przyczyna okazuje się być związana z jego umiejscowieniem: przebiega on przez Tatrzański Park Narodowy, przez co nie może być sztucznie naśnieżany. To zaś prowadzi do niedoskonałego przygotowania powierzchni stoku.

Trasa Goryczkowa

Trasa Goryczkowa to kolejna propozycja dla doświadczonych narciarzy i kolejna, która nie tylko znajduje się w Tatrach, ale w dodatku rozpoczyna się na Kasprowym Wierchu. Czas przejazdu to około dwadzieścia minut, a wartość przewyższenia osiąga niemal 700 metrów: jak na polskie warunki to dużo, choć nie wystarczy do zajęcia pod tym względem pierwszego miejsca, okupowanego przez opisaną wyżej Trasę Gąsienicową.

  1. Kasia

    03/06/2019 at 12:50

    W Szklarskiej Porębie są najpiękniejsze trasy narciarskie!

  2. Inga

    05/27/2019 at 12:58

    Hej dzięki za wpis !

Komentarze są wyłączone.