Krzesła drewniane – co warto o nich wiedzieć

Krzesła, a także zestawy mebli, dobierane są według jednego motywu, faktury i kolorystyki. Meble z litego drewna zawsze wyglądają bogato i luksusowo oraz ekskluzywnie. Oczywiście istnieje wiele możliwości wyboru materiałów na meble gabinetowe. Mogą to być budżetowe projekty wykonane z laminowanej płyty wiórowej, MDF lub forniru, plastiku lub szkła, ale lite drewno jest poszukiwane nie tylko ze względu na klasyczne rozwiązania projektowe, ale także dlatego, że ma po prostu wiele zalet.

Zalety krzeseł z litego drewna

Mijają wieki, zmieniają się style i podejście do projektowania, a popularność i zapotrzebowanie na krzesła drewniane nie przemija, a wręcz przeciwnie, jest tendencja do ich wzrostu. Na świecie jest niewielu producentów mebli, którzy nie mają w swojej ofercie drewnianych krzeseł, a o ich różnorodności można mówić godzinami.

Jakie są zalety krzeseł?

Najważniejszą rzeczą jest ich przyjazność dla środowiska, która we współczesnym świecie jest bardzo istotna. Trwałość to kolejna zaleta. Krzesła wykonane z drewna charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i trwałością.

Warto zauważyć, że drewniane krzesła nie wymagają specjalnej pielęgnacji, najważniejsze jest przestrzeganie pewnych zasad ich konserwacji. Krzesła należy przechowywać wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych, przy określonej wilgotności powietrza dla określonych gatunków drewna.

Ze względu na zachowanie wyglądu nie zaleca się instalowania krzeseł w pobliżu zimnych i zawilgoconych ścian lub blisko źródeł ciepła. Gorące i suche powietrze ma tendencję do deformowania i rozwarstwiania drewna. W przypadku przypadkowego kontaktu z jakimkolwiek płynem chemicznie aktywnym należy go natychmiast usunąć suchą szmatką. Nie umieszczaj także gorących przedmiotów na powierzchni krzesła, bez użycia podkładek termoizolacyjnych.

2 krzesła z drewna

Współcześnie do produkcji krzeseł używa się dębu, szlachetnej brzozy, buku i sosny. Najpopularniejszym materiałem są oczywiście drzewa iglaste. Najtrwalszymi krzesłami będą te wykonane z brzozy wysokiej jakości oraz elitarne – dębowe. Drewno nie ma toksycznych pierwiastków w strukturze. Mają reprezentacyjny i luksusowy wygląd. Istnieje możliwość regeneracji drewnianych krzeseł, nawet po 20 latach użytkowania. Nadają pomieszczeniu szczególny wygląd, inspirują i stwarzają przyjemną atmosferę. Przejdź do sklepu internetowego https://meble-bik.pl/pol_m_meble_krzesla-161.html i zobacz najpiękniejsze krzesła drewniane.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Jeśli powierzchnia drewnianego krzesła jest lakierowana, zaleca się regularne odświeżanie jej specjalną mieszanką, na przykład wosku na naturalnych podłożach. Kompozycja jest w stanie podkreślić piękno tonowania, faktury i bogactwa drewna, ponadto ładnie pachnie.

Do czyszczenia powierzchni krzeseł używaj past, proszków do prania, sody oczyszczonej. Należy również okresowo sprawdzać mocowania i elementy metalowe obecne na krześle. W przypadku poluzowania lub zniszczenia zaleca się ich dokręcenie, lub wymianę. Te proste sposoby pielęgnacji drewnianych krzeseł pozwolą zachować ich wspaniały wygląd i zagwarantują wieloletnie użytkowanie.

Jeśli z czasem krzesła zaczną skrzypieć, tworzą się szczeliny i pojawiają się wióry, to znak, że w pomieszczeniu panuje niewłaściwy poziom wilgotności i temperatury. Należy pamiętać, że te parametry mają również zły wpływ na nasze zdrowie.